Geologie ostrova Elba

Struktura ostrova  Elba je poměrně složitá. Ostrov Elba lze rozdělit z geologického hlediska na 5 hlavních zón.

geology of ELBA

První zóna zahrnuje oblast Punta calamita a všechny pobřeží do Porto Azzurro a Terra Nera. Tato část se vyznačuje výskytem  křemene a karbonové horniny (dolomia).
Druhá zóna zahrnuje pouze oblasti Terra Nera a Rio Marina a oblasti zdejších zálivů a Portoferraio Stella záliv (východně od oblasti Lacona).

Tato oblast je tvořena hlavně různými druhy břidlice, mramoru a karbonických hornin.

Třetí zóna se nachází na severo-východě ostrova Elba a zahrnuje oblast od Cavo až po Terra Nera. Tato oblast je tvořena především karbonickými horninami, dolomií a břidlicí.

Čtvrtá zóna je největší a zahrnuje všechny země východní a střední části ostrova Elba, včetně jižní oblasti Cala Vita, oblast  Portoferraio a Capo Stella a celé okolí Monte Capanne. V této oblasti je typický  gabbros, čedič, karbonické kameny a břidlice.

Pátá zóna tvoří západní a centrální části ostrova Elba, včetně oblasti  Marina di Campo a Monte Capanne.

Na ostrově Elba roste množství kaktusů, oleandry, fíkovníky a další teplomilná květena. V listopadu se denní teploty na Elbě pohybují kolem 23 stupňů.  Na koupánív moři  je to možná málo, ale na výlety tak akorát.

Reklama
Opalovací krémy

Vyberte si váš nový opalovací krém

Outdoor-shop.cz

Outdoorové vybavení pro aktivní trávení volného času nejen v přírodě.

Reklama na tomtu webu?

Reklamu si můžete zakoupit pomocí systému Ads.ranky.cz

Ostrov Elba Itálie

Turistické výlety Elba

Na ostrově Elba
se nachází pěkné turistické trasy a také cykloturistické stezky.

Jestli jste sportovně založení, můžete si zapůjčit jízdní kolo a nebo se vydat na výšlap do okouzlujícího vnitrozemí Elby pěšky.

Večer můžete najít odreagování ve spoustě malých pravých italských kaváren. I v noci to díky turistuckému ruchu na Elbě žije.