Geologie ostrova Elba

Struktura ostrova  Elba je poměrně složitá. Ostrov Elba lze rozdělit z geologického hlediska na 5 hlavních zón.

geology of ELBA

První zóna zahrnuje oblast Punta calamita a všechny pobřeží do Porto Azzurro a Terra Nera. Tato část se vyznačuje výskytem  křemene a karbonové horniny (dolomia).
Druhá zóna zahrnuje pouze oblasti Terra Nera a Rio Marina a oblasti zdejších zálivů a Portoferraio Stella záliv (východně od oblasti Lacona).

Tato oblast je tvořena hlavně různými druhy břidlice, mramoru a karbonických hornin.

Třetí zóna se nachází na severo-východě ostrova Elba a zahrnuje oblast od Cavo až po Terra Nera. Tato oblast je tvořena především karbonickými horninami, dolomií a břidlicí.

Čtvrtá zóna je největší a zahrnuje všechny země východní a střední části ostrova Elba, včetně jižní oblasti Cala Vita, oblast  Portoferraio a Capo Stella a celé okolí Monte Capanne. V této oblasti je typický  gabbros, čedič, karbonické kameny a břidlice.

Pátá zóna tvoří západní a centrální části ostrova Elba, včetně oblasti  Marina di Campo a Monte Capanne.

Na ostrově Elba roste množství kaktusů, oleandry, fíkovníky a další teplomilná květena. V listopadu se denní teploty na Elbě pohybují kolem 23 stupňů.  Na koupánív moři  je to možná málo, ale na výlety tak akorát.

Reklama
Cestovní pojištění

Doporučujeme sjednat cestovní pojištění za 9 Kč/den.

Outdoor-shop.cz

Outdoorové vybavení pro aktivní trávení volného času nejen v přírodě.

Reklama na tomtu webu?

Reklamu si můžete zakoupit pomocí systému Ads.ranky.cz

Ostrov Elba Itálie

Turistické výlety Elba

Na ostrově Elba
se nachází pěkné turistické trasy a také cykloturistické stezky.

Jestli jste sportovně založení, můžete si zapůjčit jízdní kolo a nebo se vydat na výšlap do okouzlujícího vnitrozemí Elby pěšky.

Večer můžete najít odreagování ve spoustě malých pravých italských kaváren. I v noci to díky turistuckému ruchu na Elbě žije.