Toskánsko

Toskánsko je země proslulá uměním, historií a působnými panoramaty zdejší krajiny. Toskánská Města často obklopují starobylé eutruské hradby a hojně rozšířená vegetace cypřiše.


Obdivuhodné a honosné paláce svědčí o bohatství tohoto kraje a středověké radnice ukazují na odvěkou tradici demokracie a samosprávy.

mapa

Kraj bohatý na historii se pyšní středověkými městečky, které mají své kouzlo, a najdeme zde také velkolepou sbírku uměleckých děl.

V Toskánsku najdete řadu architektonických památek připomínajících místní nejstarší obyvatele, Etrusky a Římany, překrásné a honosné kostely a bezpočet renesančních staveb.

Toskánsko se proslavilo také výrobou velmi kvalitních vín a širokou škálou místních, regionálních specialit. Místním lahůdkám z oblíbené zvěřiny, mořských ryb, kávě nebo různým sladkostem nelze odolat.

Toskánské pobřeží s piniovými hájy a zátokami je opravdu nádherné. Stejně tak mnohé návštěvníky lákají i toskánské termální lázně.

Elba_Enfola

Také moře v Toskánsku má svá nej. Jeho azurová barva a čistá voda jsou obdivuhodné.

Reklama
Opalovací krémy

Vyberte si váš nový opalovací krém

Outdoor-shop.cz

Outdoorové vybavení pro aktivní trávení volného času nejen v přírodě.

Reklama na tomtu webu?

Reklamu si můžete zakoupit pomocí systému Ads.ranky.cz

Ostrov Elba Itálie

Turistické výlety Elba

Na ostrově Elba
se nachází pěkné turistické trasy a také cykloturistické stezky.

Jestli jste sportovně založení, můžete si zapůjčit jízdní kolo a nebo se vydat na výšlap do okouzlujícího vnitrozemí Elby pěšky.

Večer můžete najít odreagování ve spoustě malých pravých italských kaváren. I v noci to díky turistuckému ruchu na Elbě žije.