Nová města otevřená eurovíkendům

Eurovíkend, krátká dovolená s návštěvou jednoho z hlavních evropských měst. Spojená s poznáváním nových míst, tradic, způsobu života a tradiční kuchyně. V nabídce se vždy nacházeli především tři hlavní města – Paříž, Řím a Londýn. S rozrůstajícím se zájmem se ovšem začala rozrůstat i nabídka překrásných a velmi zajímavých měst.

První novinkou je eurovíkend Brusel. Víkendová dovolená v centru celého evropského dění. Brusel je velmi lákavý především díky své historické tváři, která ohromí naprosto každého návštěvníka. Poznávání Bruselu zpravidla začíná v historickém jádru, na náměstí Grand-Place. Dále se nabízí tolik známá socha čurajícího chlapečka Manneken-Pis, Královský palác, Katedrála sv. Michala a Guduly a skleníky Serres van Laken v královské zahradě.

Další naše kroky mohou vést jižněji, za teplem. Řecko je v poslední době velmi probíraným tématem a roste tak poptávka po eurovíkend Athény. Jedno z nejstarších měst celé Evropy, obklopené ze všech stran starými budovami a historickým nádechem. Chrám zasvěcené řeckým bohům, mýty, legendy. To vše na návštěvníky přímo čiší z nejznámějších athénských památek – Akropolis, Dionýsovo divadlo, Hadriánův oblouk a Athénská agora.

Pokud budete vybírat z již zavedených a ověřených měst, jistě nešlápnete vedle při výběru eurovíkend Řím. Italské město, které se s oblibou objevuje v mnohých filmech a knihách. Historická tvář, která je propletena s moderním životem, malými kavárničkami a restauracemi. Ty díky poloze Itálie mořem nabízejí mořské speciality a především pravou italskou pizzu a těstoviny.

Tímto malým představením ovšem nabídka nekončí. Evropa je plná překrásných měst, která stojí za to vidět. Španělská Barcelona, italské Benátky nebo stále oblíbenější turecký Istanbul.

Reklama
Opalovací krémy

Vyberte si váš nový opalovací krém

Outdoor-shop.cz

Outdoorové vybavení pro aktivní trávení volného času nejen v přírodě.

Reklama na tomtu webu?

Reklamu si můžete zakoupit pomocí systému Ads.ranky.cz

Ostrov Elba Itálie

Turistické výlety Elba

Na ostrově Elba
se nachází pěkné turistické trasy a také cykloturistické stezky.

Jestli jste sportovně založení, můžete si zapůjčit jízdní kolo a nebo se vydat na výšlap do okouzlujícího vnitrozemí Elby pěšky.

Večer můžete najít odreagování ve spoustě malých pravých italských kaváren. I v noci to díky turistuckému ruchu na Elbě žije.